Udalosti
5/5

Valentínske darčeky

  • Pridané: 08.01.2018   |   7 čítaní / zobrazení

Dátum 14.február hádam nemusí nikto predstavovať. Každý hneď vie že tento deň patrí láske, partnerom, frajerom či manželkám. Takisto je to ale aj jeden z najkontroverznejších sviatkov na Slovensku. Niektorí ho milujú a chystajú sa stráviť krásny deň so svojou láskou, no iný ho zase považujú za príliš spopularizovaný sviatok, ktorý sa nemá v našej spoločnosti miesto. Mnohý ľudia si taktiež myslia že je to iba novodobý výmysel prebratý z Ameriky no opak je
pravdou. Najznámejšou legendou sa stala kresťanská verzia. Začiatok tohto sviatku siaha do 3.storočia nášho letopočtu. V tom čase Rímska ríša odolávala vpádom germánskych kmeňov. Cisár Claudius II. Sa rozhodol zrušiť manželstvo. Ženatých mužov totižto nepovažoval za vhodných a silných bojovníkov, manželky a deti pokladal za príťaž. Podľa zdrojov sa hovorí že Valentín bol kňaz, ktorý aj napriek zákazu sobášil. Cisár samozrejme dôsledne sledoval dodržovanie tohto zákazu a Valentína odhalili. Uväznili ho a neskôr sťali. No počas jeho pobytu vo väzení ho navštevovali mladí ľudia a cez okno mu hádzali lístočky na znak vďaky a podpory. Hlavným pilierom tejto legendy je jeho posledný list ktorý napísal 14.februára tesne pred smrťou dcére dozorcu do ktorej bol vraj zamilovaný. Na lístku bolo okrem iného napísané „ s láskou tvoj Valentín“ . od vtedy sa tento deň spája s týmto svätcom a samozrejme s láskou. Či už veríte legendám alebo nie tento sviatok tu už máme tak či tak. A ak patríte k nadšencom tohto sviatku a radi robíte svojím milovaným osobám radosť tak vám prinášame pár typov na vhodné Valentínske darčeky.

Väčšina žien nie je náročná na darčeky cez tento sviatok a úplne im stačí hocijaké gesto vyznávajúce lásku, ktorú by si síce ľudia mali prejavovať každý deň,Valentín je predsa len Valentín. Kytica ruží určite nie je originálna ale povedzme si úprimne každú vždy potešili aj vždy potešia. Darček ktorý taktiež ocenia všetky ženy je mužmi urobené jedlo. Môžete jej spraviť výnimočný deň hneď od rána a priniesť jej vami pripravené raňajky do postele alebo
keď jej uvaríte obľúbené jedlo na večeru. No ak ste bezradní, môžete sa spoľahnúť na klasiku a na poslednú chvíľu zájsť do obchodov ktoré sú plné srdiečok či sladkých predmetov ale máte aj druhú možnosť. Vybrať a kúpiť niečo originálne v pohodlí domova cez internet. Ušetríte svoj čas aj peniaze.

Overená klasika je jednoznačne valentínsky fotorámik s vašou spoločnou fotkou. Je množstvo originálnych fotorámikov, ktoré budú vás danej osobe po celý rok pripomínať. Takisto fotku môžete dať aj na kryt od telefónu, tričko, hrnček či dokonca puzzle. Výber je len na vás. Vybrať môžete aj niečo obyčajnejšie ale za to užitočnejšie. Párové hrnčeky s dvomi polovicami srdiečka alebo podobný motív lásky určite poteší každého milovníka kávy či čaju. A navyše si ju teraz môžete vychutnať vo dvojici. K tejto sade môžete dokúpiť aj čajník s drahším a kvalitnejším čajom.

Sviečky. To je niečo skôr pre ženy, pretože práve tie si rady v studených februárových dňoch doprajú horúcu vaňu so sviečkami. Tak isto ich nájdete v rôznych tvaroch srdiečok či lupeňov kvetov. Pre ešte lepší a voňavejší zážitok odporúčame aromalampy. Vyberiete k nej obľúbenú vôňu vosku alebo oleja ženy ktorej to chcete darovať a tak krásne rozvoňajú byt a uvoľnia atmosféru.

Na Valentína sa taktiež hodí darovať poukážku do wellnesu či na večeru, kedy sa môžete aspoň na chvíľu odtrhnúť od každodenných povinností a užiť si jeden druhého. Tak isto môžete prekvapiť dovolenkou, kedy sa pôjdete zohriať do teplých krajín po dlhej zime. Veľmi typickými darčekmi, ktorými môžete obdarovať svojho partnera alebo partnerku
pokiaľ spolu chodíte kratšie a ešte tieto takzvané „povinné“ valentínske darčeky nemá, sú jednoznačne Valentínsky plyšáci, podušky a klúčenky. Od plyšákov to je zvyčajne medveď so srdiečkom alebo pre podušky je typické srdiečko s nápisom o láske. Môžete byť trochu originálnejší a dať tam svoju fotku alebo svoj vlastný citát. Mať kľúčeku od svojej milovanej osoby je naozaj skoro povinnosť, veď kľúče máme stále so sebou a tak aj spomienku na vášho Valentína.

Samozrejme láska nie je len medzi partnermi alebo manželmi ale je v každom jednom vzťahu ktorý máme. Preto nezabudnite v tento deň na svoju kamarátku ktorá je už dlhšie sama, alebo na svojich rodičov ktorí tiež čakajú v tento deň na slová lásky. Valentín je aj o medziľudských vzťahoch všeobecne.

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár