Udalosti
5/5

Tieto 4 veci musíte urobiť aby vaša svadba bola výnimočná

  • Pridané: 05.11.2018   |   14 čítaní / zobrazení

V mnohých  svadobných magazínoch, salónoch a agentúrach počujete že skončila svadobná sezóna. Keď sa nad tým chvíľu pozastavím, napadá ma jedna otázka. Kto určil v ako časovom rozpätí je svadobná sezóna? Veď svadby sa konajú počas celého roka a nedá sa presne povedať kedy ich je najviac. Každý mesiac prináša iné výhody a nevýhody pre to mať svadbu. Nastávajúci manželia si zvážia všetky pre a proti a vyberú ten správny mesiac. Správny mesiac pre nich. Niekto túži po bielej decembrovej svadbe a iný naopak po slnečnej, teplej augustovej svadbe. Mnohý si vyberajú dokonca konkrétny dátum, podľa určitej symboliky. Buď mali v tom dátume svadbu ich rodičia alebo jednoducho sedia k sebe párne čísla. Keď toto všetko zohľadníme, nedá sa určiť kedy ,a či vôbec je nejaká svadobná sezóna. preto by sme sa dnes chceli venovať celoročne aktuálnej téme. Rady a typy na svadby.

Čo ale pravda je, že so svadbami akoby sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Berú sa mladí aj starí, v kostoloch alebo na úradoch. Usporadúvajú sa veľké, hlučné alebo menšie, skromnejšie svadby. Nech si zvolíte akýkoľvek počet hostí, veci ktoré treba nachystať a vybaviť  je stále tak isto veľa. Preto by sme vám v nasledujúcich riadkoch chceli uľahčiť prípravy vášho výnimočného dňa a odovzdať pár typov ktoré sme zozbierali pri príprave mnohých svadieb.

 1. Časový harmonogram

Veríme že pre mnohých tento bod nie je žiadna novinky, no treba si to stále pripomínať. Ako sa hovorí čo si nenapíšeš to
zabudneš a pri príležitosti, kde hostíte desiatky ľudí a chcete aby všetko bolo dokonalé to platí trojnásobne. S dostatočným časovým predstihom si kúpte zošit a od najmenšej drobnosti ktorá vás napadne si všetko zapisujte. Ideálna „časová rezerva“ je jeden rok. Ak si chcete dať väčšinu vecí spraviť svadobnej agentúre je tento čas priam povinný. Dohodnite si dátum a miesto a utekajte na stretnutie s vašou svadobou koordinátorkou. Ak ste sa rozhodli pre lacnejšiu cestu, a budete si všetko organizovať sami, predovšetkým si zvoľte družičky a stretnite sa s nimi. Inak zaručene prídete o nervy. Musíte vedieť že sa na nich môžete vo všetkom spoľahnúť. Veď práve ony budú vaša pravá ruka počas tohto obdobia . Na vašom stretnutí rozdeľte jednotlivé oblasti, ktoré potrebujete pokryť medzi nich. Keď máte toto vyriešené ako ďalšia položka na vašom zozname by mala byť sála. Miesto kde sa bude konať vaša svadobná hostina. Ak sa chystáte mať svadbu vo veľkomeste, určite si nechajte časovú rezervu. Napríklad v Bratislave si musíte miesto rezervovať minimálne rok dopredu, aj to už vo väčšine prípadov býva neskoro. Ak u máte rezervovanú sálu, teda aj presný termín, môžete sa konečne pustiť do všetkého ostatného. Určite si dajte záležať na výbere kvalitného fotografa a kameramana. Nie každý vie zachytiť všetky  autentické emócie v tento krásny. Určite nesmiete zabudnúť na najdôležitejšiu položku, bez ktorej by svadba nemohla byť. Miesto obradu. Kostol alebo obecný úrad? Či už sa rozhodnete rustikálnu krásu Božieho chrámu alebo jednoduchosť oddávacej miestnosti, oboje treba rezervovať v predstihu. Keď hovoríme o obrade, obrúčky, šaty a smoking tiež určite pripíšte na váš svadobný zoznam. Sú to veci na ktoré určite nezabudnete, ale vyžadujú si veľa času. Veď predsa zohnať tie správne šaty nie je vôbec jednoduché. Po týchto najväčších veciach nasledujú, možno pre niekoho maličkosti, no vy čoskoro zistíte že na maličkostiach stojí úspech dobrej svadby. Napríklad darčeky pre rodičov, svadobčanov a družičky. Kapela, prvý tanec, sviečky, fotografie, stužky na pierka, fotokútik a mnoho iného, čomu sa budeme venovať v bodoch nižšie.

2. Téma

Téma alebo inak štýl  svadby je veľmi dôležitý. Keď máte tému výzdoby môžete začať nakupovať dekorácie. Je veľmi výhodné ak ich kupujete v predstihu, v rôznych zľavách alebo jednoducho keď niekde uvidíte niečo čo sa vám páči. Tesne pred svadbou keď bude treba platiť iné veci vo veľkom už iba dokúpite pár posledných maličkostí.  Mnohí spravia chybu že si tému vopred neurčia a potom keď všetky nakúpené veci dajú dokopy, ich výzdoba vo finále vyzerá ako jeden veľký chaos.

3. Výnimočnosť pre každého

Určite chcete aby sa v tento veľký deň, každý kto príde s vami osláviť vašu lásku ,cítil výnimočne. Milujem svadby kde je všetko domyslené do posledného detailu, a vy sa iba pozeráte okolo seba a nechápete ako niekto mohol takto všetko domyslieť. Tak sa aj vy zastavte a premyslite si čo bude na vašej svadbe tvoriť wow efekt. Máte radi kávu? Zožeňte si jedného skúseného baristu a vytvorte si na vašej svadbe dokonalý kávový bar, kde si dáte záležať na kvalitnej káve a perfektne našľahanom cappucine. Ste závislí na sladkom? Pozrite si pár typov na Pinterste (aplikácia plná inšpirácií) a vytvorte si na vašej svadbe dokonalý kútik plný sladkého, ktorý bude nie len dobre chutiť ale aj dobre vyzerať. Ak máte v rodine veľa detí, zožeňte zopár detských hier a poproste jednu kamošku, aby ich po večeri trochu zabavila, a uvidíte ako vám budú ich rodičia vďační. Koniec koncov aj samotné deti, pretože väčšinou je svadba pre nich veľká nuda. fotokútik je v dnešnej dobe už hádam samozrejmosť, ale čo ho tak obzvláštniť s instax fotkami. Hostí zaručene bude baviť fotoaparát z ktorého samé vychádzajú fotky a vy budete mať na nich špeciálnu pamiatku, pokiaľ vám ich ponalepujú do nachystaného zošita aj s nejakými milými venovaniami. Relax zóna. Vec ktorú ocení absolútne každý. Mladí si tam oddýchnu po dlhom tancovaní a starší sa tam môžu ďalej od hlučnej hudby, rozprávať s príbuznými ktorých dlho nevideli.  Jednoducho možností je veľa, len stačí trochu pouvažovať a zapojiť fantáziu.

4. Svadobná cesta

Vaša spoločná svadobná cesta je čerešničkou na torte, nie len svadby aj celých namáhavých mesiacov príprav. Keď už budete mať zariadenú väčšinu vecí, v pokoji si večer víno so svojím snúbencom a naplánujte si tento čas. Nemusí to byť nutne cesta niekde do exotiky ale skvele si oddýchnete aj u nás v krásnom Slovensku alebo okolitých štátoch. Určite tento bod nevynechávajte, ale doprajte si pár dní spoločného času iba s vaším novomanželom, pred tým ako opäť vrhnete o reality a obklopia vás povinnosti všedných dní.   
 
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár