Udalosti
5/5

Rozlúčka so slobodou

  • Pridané: 17.02.2019   |   22 čítaní / zobrazení

Rozlúčka so slobodou. Tento pojem, už v dnešnej dobe nie je hádam nikomu z nás cudzí. Jemne americká tradícia, sa teší veľkej obľube už aj u nás v Európe, Slovensko nevynímajúc. Najlepšie na tom všetko je že k tomu aby ste niečo takéto pripavili nepotrebujete v ruke držať príručku „Ako správne pripraviť rozlúčku so slobodou.“ Môžete ju pripraviť ako len vy chcete, kde len chcete a s kým len chcete. Jediná vec ktorú naozaj potrebujete pre jej úspech, je dôkladné naplánovanie. No čo ak práve vás vaša kamarátka alebo sestra ktorá sa ide vydávať, poverila úlohou pripraviť jej noc, na ktorú nikdy nezabudne no vy ste organizovanie nikdy nemali v krvi? Plánovať nejakú akciu, nie je pre každého samozrejmosť a nie každý si stým vie rady. Preto vám prinášame zopár tipov kde začať a ako začať.

  1. Nevesta je číslo 1

Poznaj nevestu. Všetko ostatné sa čo sa bude diať v tieto sa dni sa odvíja od tejto vety. Najskôr zo všetkého vyberte dátum ktorý bude vyhovovať jej aj vám. Väčšinou býva tento večer organizovaný týždeň, niekedy dva pred svadbou. Veď, lúčiť sa so slobodou niekoľko mesiacov dopredu by asi veľký zmysel nemalo. Treba však brať do úvahy zaneprázdnenosť kamarátok nevesty a najmä jej samotnej. Hlavne v letných mesiacoch je vhodné na tomto večeri začať pracovať skôr, aby s ním rátali všetky, pre tento večer, podstatné osoby. Ak máte určenú túto kľúčovú vec, dajte sa spolu s ostatnými družičkami alebo nevestinými kamarátkami do práce.  Od toho aby ste určili tému a následne miesto rozlúčky musíte poznať aké veci má rada, čo rada robí, jej obľúbená aktivity alebo kapela. Zistite jej milované miesto, mesto alebo reštauráciu. jednoducho všetko čo vám môže nejakým spôsobom pomôcť, ktorým smerom sa máte v plánovaní rozlúčky vydať. Zariaďte aby to bol naozaj nezabudnuteľný zážitok a aby si to predovšetkým užila budúca nevesta. Aký tip zábavy nevesta preferuje? V prípade, že je puritánka, určite neprichádza do úvahy striptíz a podobné typy darčekov ako slamky v tvare penisov, či torta v podobnom duchu. Ak je však za každú srandu, smelo do toho. A nezabúdajte ,že rozlúčku so slobodou platia kamarátky nevesty, ktorá si to má riadne užiť!

 
  1. Kostýmy  a darčeky pre nevestu

Nevesta sa zvyčajne na začiatku rozlúčky odlíši od ostatných. Aby bolo každému na prvý pohľad jasné, kto je tu nevesta a že sa ide lúčiť so slobodou. Môže to byť vo forme štóly, ktorú bude mať cez seba, s nejakým výstižným nápisom. V obchodoch zoženiete už klasické „bride to be“  ale môžete byť originálne štólu jej vyrobiť s vami zvoleným nápisom. Ďalšia trochu už klišé vec je korunka, ale ak vaša kamarátka túžila byť vždy princeznou smelo do toho. Asi najjednoduchšou alternatívou sú tričká s nápisom pre nevestu a trochu iné pre jej družičky. V ničom z týchto vecí nehľadajte reálny význam. Sú pekné na fotku a na pobavenie. Samozrejme všetko ostatné oblečenie závisí od danej témy. Ak máte tému Hawai  zožeňte neveste Hawaiskú sukňu, a všetci ostatní nech majú oblečenie s exotickou tematikou.

Ako darček dávajú neveste väčšinou podväzok, ktorý si vezme vo svoj veľký deň a spodné prádlo. Tu sa medze fantázií nekladú. Choďte  sa so svojimi kamarátkami do obchodu a vyberajte. Rôzne strihy a farby. Okrem toho že aj vy si pri tom užijete veľa zábavy, potešíte tým aj samotnú nevestu a ženícha. Avšak, ak chcete vybrať niečo čo  je určené na svadobný deň, vtedy vyberte biele alebo krémové. A tu určite pamätajte že menej je viac. Chcete predsa aby sa nevesta cítila čo najpohodlnejšie. Ak túžite po tom, aby mala pamiatku na tento deň, zoberte so sebou Instax fotoaparát- fotky  sa hneď po odfotografovaní vytlačia- a nalepte jej ich do fotoalbumu aj s pár milými odkazmi. Takýchto osobných a pekných darčekov sa dá vymyslieť veľmi veľa.

Takisto Nevesta, ak o rozlúčke vie, zvykne svojim dievčatám darovať nejaký darček. Najčastejšie ide o drobný šperk, či škatuľku s kozmetickými drobnosťami alebo družičkovský náramok, ktorý by si priateľky samozrejme mali vziať aj na svadbu. Platí, že rozlúčku so slobodou platia kamarátky nevesty, ktorá si to má riadne užiť.

  1. Program rozlúčky

Po absolvovaní všetkých týchto vecí si naplánujte a nachystajte program. Ak máte k dispozícií nejakú chatu alebo iné miesto kde môžete oslavovať určite neváhajte a zorganizujte to na tomto mieste. Nakúpte nevestine obľúbené jedlo a alkohol. Vymyslite jej rôzne úlohy ktoré musí splniť a jednoducho sa spolu zabávajte. Ale ak nechcete s tým mať až tak veľa práce, môžete sa ísť najskôr najesť do obľúbenej reštaurácie nevesty a potom sa ísť zabaviť do klubu. Niektoré kamarátky riešia rozlúčku so slobodou naozaj štýlovo a objednajú limuzínu, uzatvorenú spoločnosť, či box v nejakom podniku a súkromného tanečníka. Najdôležitejšie však je, aby sa všetky zhodli a tom, že touto cestou pri organizovaní pôjdu, pretože to môže byť finančne značne nákladné a nie každá chce do rozlúčky toľko investovať.

Veľmi obľúbeným typom rozlúčky so slobodou, sa v poslednej dobe stáva oslava v zahraničí. Najmä v letných mesiacoch je fajn spojiť tento večer rovno s dovolenkou pri mori, či výletom do jednej z metropol.V tomto prípade, je ale zainteresovanie nevesty nevyhnutnosťou. Teda, pokiaľ nemá organizačne veľmi schopného snúbenca, ktorý dokáže zorganizovať s jej kamarátkami všetko za jej chrbtom tak, aby svojím odchodom nič nezmeškala, nechýbala v práci a nebola v strese, že tým stráca drahocenný čas príprav pred svadbou.

Ďalšou možnosťou, ako stráviť večer počas rozlúčky so slobodou, sú tvorivé dielničky. Tento typ rozlúčky má na Slovensku tradíciu aj vo folklóre, kedy nevesta so svojimi družičkami strávila noc pred svadbou prípravou posledných dekorácií a pri tom si spievali rôzne piesne smútočného charakteru. Veď rozlúčka so slobodou bola predsa rozlúčka, a teda bolo za čím smútiť. V dnešnej dobe je to však skôr o zábave a oslave.


 
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár