Udalosti
5/5

Rady ako osláviť Silvester s rodinou

  • Pridané: 25.12.2018   |   9 čítaní / zobrazení

Silvester strávený s deťmi nemusí byť až taká nuda ako sa na prvý pohľad zdá. Oslavy príchodu Nového roku si mnohí rodičia dosova nenechajú pretiecť medzi prstami a dokonale tento čas využíjú na skvelú zábavu so svojimi deťmi. Na komfort pri nej si dokonale postrážia a na ábavu veľmi potrpia. Ak máte doma malé deti, nejakú časť bujarých silvestrovských večierkov a osláv budete musieť zabudnúť a mnohých vecí sa budete musieť vzdať, ale prinášame vám zároveň niekoľko skvelých tipov na skvelú zábavu s vašimi ratolesťami.
 Ani sme sa nenazdali a je tu koniec tohoto roka. Mnohí rodičia si silvestrovské oslavy vedia poriadne a dosýta užívať. No ak aj vy patríte k tým rodičom, ktorí majú na silvestra malé deti doma a nie u rodičov na prázdninách alebo na návšteve u známych, zrejme sa týchto veselých osláv budete musieť vzdať. 

 

 

Silvestrovať doma alebo na chate niekde v prírode? Malé deti do veu 3 rokov tento deň nejak veľmi špeciálne nevnímajú, no ak zrovna máte doma väčšie deti, je dobré pripraviť im vhodný program. Niektoré ratolesti taktiež veľmi až tak nechápu, čo oslava Silvestra alebo oslava Nového roka znamená a preto je dobré porozprávať sa s nimi o tomto dni tak, aby ich zaujal. Niektoré rodiny trávia Oslavu Nového roku mimo domova. Veľmi obľúbená sa stáva najmä lyžovačka alebo  pobyt na horách. Ak sa rodičia práve rozhodnú pre takýto druh oslavy o program majú zvyčajne postarané. Mnoho hotelov či podnikov totiž usporadúva večer program pre deti aj dospelých, takže vás to zrejme nebude stáť žiadnu námahu. Stačí si rozkliknúť prehliadač a vybrať si pobyt z mnohých overených portálov, zakúpiť voucher, odcestovať a užívať si.

Ak máte doma novorodenca, pravdepodobne špeciálny program vymýšľať nebudete. Treba však rátať s tým, že bujará oslava sa tento rok asi konať nebude. Malé bábätko si vyžaduje množstvo opatery a tak je nevyhnutná neustála prítomnosť matky poprípade najlepšie prítomnosť obidvoch rodičov. Jednou z možností je však pozvať si niekoľko priateľov k sebe domov a užiť si večer v ich spoločnosti alebo jednoducho iba s partnerom vo dvojici.

Výzdoba by nemala chýbať. Ako všetci dobre vieme, detičky milujú ručné tvorenie výzdoby. Je v podstate úplne jedno či ide o narodeninové oslavy či vianočnú výzdobu. Úplnou výnimkou nemôže byť ani Silvester. Malé deti vedia, že k oslavám Nového roka neodmysliteľne patrí zábava.

 


Rozvešajte balóny, vytvorte reťaze z farebného papiera alebo kartónov a nezabudnite na zaobstaranie trblietavých guľôčok či konfiet. V obchodoch tiež môžeme nájsť rôzne párty dačeky, masky kostýmy ktoré prispejú k dobrej nálade. Deti budú mať nevýslovnú radosť z toho, že si môžu vyrobiť vlastnú párty a určite sa nebudú v tento deň nudiť. Jednoducho zapojte svoje deti do príprav na oslavu a uvidíte že v nich prebudíte tvorivosť a kreativitu.

Zabudnúť na občerstvenie by bola fatálna chyba. Ku správnej oslave samozrejme patria aj vynikajúce maškrty a dobrotky. Pripravte spolu s deťmi chlebíčky, slané či sladké jednohubky alebo sladké koláčiky. Samozrejme nemôžete zabudnúť na prípitok. Detské šampanské im určite k radosti bude stačiť. Detské šampanské môže deti poriadne potešiť. Stačí, ak si s nimi pripijete krátko pred spánkom. S vysvetlením, že nový rok sa víta prípitkom, sa určite uspokoja a budú sa cítiť nesmierne dôležito. Deti veľmi radi napodobňujú správanie dospelákov a ak im dovolíte zažiť naozajstnú dospelácku silvestrovskú oslavu, budú vám určite veľmi vďačné a len tak ľahko na tento večer nezabudnú. Myslím si že pri správnej výchove detí je veľmi dôležité udržiavať správnu rovnováhu medzi autoritatívnym a kamarátskym prístupom. Práve kamarátsky prístup a pozitívna motivácia sú správnym zotrvačníkom k úspešnému dokončeniu rodičovskej výchovy. V neskoršom veku už rodičia nemajú až taký veľký dosah na svojich pubertiakov, no ak veľa dobra pochztia od svojich rodičov vo svojom útlom veku, samovýchova ich samých z vašich detí vytvorí silné a vyrovnané osobnosti.

Hudba je dôležitá. K poriadnej zábave určite patrí aj dobrá hudba. Deti milujú zábavu a spievanie. Ak im chcete zabezpečiť hudobný program, aby naňho len tak rýchlo nezabudli a nenudili sa, určite skúste karaoke. Dnes sa dajú kúpiť rôzne karaoke súpravy, alebo jednoducho púšťajte pesničky iba z počítača cez obyčajný reproduktor.

Dôležitá súčasť oslavy sú spoločenské hry. Jednou z možností, ako stráviť večer, je hranie detských spoločenských hier. Alkoholické hry pre dospelákov by asi neboli správnou voľbou :D Počas clého roka na takýto druh zábavy zvyčajne nebýva až tak veľa času. Prečo teda nevyužiť posledný deň v roku na trávenie času v kruhu svojich blízkych? Ratolesti budú určite nadšené, že trávite čas spolu. Ak uložíte deti spať ešte pred polnocou, zvyšok večera si môžete nerušene užívať vo dvojici s partnerom. 

Zhovárajte sa, zhodnoťte predchádzajci rok a nezabudnite na novoročné predsavzatia.
Deti často nechápu, v čom je oslava Nového roka taká výnimočná. Bolo by vhodné, ak by ste sa s nimi pozhovárali a urobili si akúsi bilanciu predchádzajúceho roka. Môžete si napríklad napísať zoznam toho, čo dôležité sa udialo v predchádzajúcom roku. Taktiež je vhodné vysvetliť deťom o čom sú novoročné predsavzatia. Možno ich namotivovať, aby si i oni dali predsavzatia, ktoré budú v nasledujúcom roku dodržiavať.

Posledný deň v roku nie je teda iba o bezbrehej zábave, ale aj o tom, že si zhrnieme skoro všetko, čo sa za posledný rok udialo a čo sme pokladali za viac či menej dôležité. Čo dobré priniesol a z čoho si môžeme vziať príklad ale i to horšie, z čoho sa môžeme ponaučiť.


Možností, ako si užiť Silvester v roku je mnoho. Nezabúdajme však, že aj deti sú súčasťou rodiny a to, že sa im počas Silvestra nebudeme venovať, alebo ich odložíme niekam k babičke, môžu niesť veľmi ťažko. Ak ste zvyknutí tráviť Posledný deň v roku na nejakom plese, skúste sa tento rok obetovať a dožičte deťom skvelý večer plný zážitkov.


 

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár