Udalosti
5/5

Niekoľko užitočných rád ako vybrať Vianočný darček

  • Pridané: 22.10.2017   |   14 čítaní / zobrazení
Vianočné sviatky sú nepochybne jedna z mála príležitostí v roku, keď sa stretávame s našimi blízkymi či rodinou. Ak ste si doteraz mysleli že na vianočné darčeky sa tešia iba deti tak ste v omyle. Láska sa síce nemerá cez materiálne veci, ale každá drobnosť vie určite potešiť.
Práve preto sme pre vás pripravili ďalší so zaujímavých článkov v ktorom sa dozviete ako vybrať ten správny vianočný darček. Už ste sa niekedy zamýšlali nad tým, prečo sa vlastne na tieto chvíle tak tešíme a nevieme sa dočkať až nastane ten moment keď konečne objavíme pod vianočným stromčekom svoju vysnívanú vec, darček? Poďme si to v krátkosti vysvetliť.
Každý človek má jednoducho hlboko v sebe zakódovanú jednu vec. Chce brať. Áno čítate správne. Je naučený brať pretože mu to príde prirodzené. Keď dostávame dary, pozornosť či lásku, vyvoláva to v nás pocit šťastia. A práve kvôli tomuto pocitu máme chuť žiť a s touto chuťou prichádza aj potreba dávať. Položte si otázku: Poteší nás keď dostaneme darček od priateľky alebo priateľa? Určite áno a je úplne jedno či je darovaný k nejakej príležitosti alebo len tak sponntánne. Než kúpite akýkoľvek darček, je potrebné sa zamyslieť nad tým komu je určený. Chcete obdarovať svojho partnera, partnerku, manžela, otca, svokru, syna, vnúčika alebo len kamaráta, kamarátku? Popremýšľajte nad tým, aké má dotyčný záľuby, o čom sníva, či sa nezmienil o tom čo by si prial alebo čo by potreboval, má radšej praktické veci alebo ho poteší nejaký netradičný darček. Samozrejme je nutné prihliadnuť tiež na vek.

Z čoho máme teda vybrať? Ak máte jasnú predstavu o tom, aký darček kúpite, je to len dobre pre vás. Ak ale stále tápate, pozrite sa na nasledujúcu ponuku darčekov ktoré zaručene potešia.

Zážitky. Práve v posledných rokoch sú veľmi obľúbené rôzne zážitkové darčeky. Môžete vyberať z adrenalínových zážitkov ako je napríklad zoskok s padákom, jazda vznášadlom, bungee jumping, plavba na divokej rieke alebo aj jazda v športových autách. Ďalšou možnosťou sú rôzne kurzy – napríklad kurz fotografovania alebo kurz fotenia. Obľúbené sú aj wellnes pobyty, rôzne masáže či pivné kúpele. Darček v podobe zážitku vyberajte opatrne, pretože takýto zoskok padákom určite neurobí radosť niekomu, kto má veľký strach z výšok.

Technika a elektronické darčeky. Môžete vyberať veci k počítaču 
(dizajnová myš, klávesnica, USB), veci súvisiace s počúvaním hudby (slúchadlá, reproduktory) alebo aj príslušenstvo k mobilným telefónom (hands-free, kryt na telefón). Môže to byť napríklad aj navigácia do auta alebo turistická GPS, tablet či čítačka kníh.

Oblečenie a doplnky. 
K typickým vianočným darčekom patrí oblečenie. Taká pekná košeľa, šál alebo rukavice určite potešia nejedného muža. A čo takto nejaká praktická peňaženka, nový koženný opasok či gombíky? Ponuka tašiek, dáždnikov, doplnkov.

Športové vybavenie. Ak je obdarovávaný muž športovým nadšencom, nič nepokazíte funkčným oblečením na športovanie, športovným náčiním
, ale aj sporttestrom alebo pernamentkou na športové aktivity, na squash alebo do bazéna. Naozaj veľkých športovcov nadchne aj registrácia na maratón, cylistické preteky alebo iný závod.

Kozmetika. Keď už naozaj neviete čo dotyčnému kúpiť, stavte na kozmetický balíček
 alebo parfum. Veď napríklad sadu na holenie využije skoro každý chlap.

Ďaľšie typy. 
S prihliadnutím na rôzne koníčky obdarovaného môžete zaobstarať napríklad úplne nové náradie do dielne či záhrady, dobrú tématicky zameranú knihu, hudobné CD, predplatné časopisu, lístok na koncert alebo do divadla, aj fľašu dobrého alkoholu.

Možností ako obdarovať nielen svojich blízkych je naozaj veľa, veď stačí si len vybrať a pamätajte. Inšpiráciu môžete nájsť kdekoľvek na internete. Tak šťastnú ruku pri výbere a hlavne nech darček poteší.