Krabičky a púzdra na peniaze

Zoradenie
Svaba

Pre množstvo ľudí je synonymum  k slovu svadba aj označenie ako „najlepší deň v živote“ . Je to posledná méta vo vašom vzťahu, je to deň kedy si uvedomíte že už je to oficiálne. Budete navždy spolu. Začnú sa vynárať spomienky na začiatky vášho vzťahu. Na to aký ste boli nervózny pri prvom stretnutí a aké romantické bolo prvé rande. Napadne vám čo mala vtedy ona oblečené a on ako voňal. Spomeniete si veci pre ktoré ste sa zamilovali. Tie dobré ale aj tie zlé. Prehráte si v hlave všetky hádky a rozdielne názory, ktoré ste sa rozhodli nakoniec prekonať. A keď uvidíte svoju budúcu v bielich šatách , usmievajúcu sa kráčať oproti vám, poviete si že to všetko stálo za to. Objavia sa vám v bruchu už dávno zabudnuté motýle, pretože neviete úplne do čoho idete a nepripraví vás ani to, keď vám tisíc ľudí povie čo vás čaká. Pre každý pár je to nové a originálne. Jednoducho sa znovu zamilujete. Pozriete si z očí do očí, poviete si manželský sľub a spečatíte to roztraseným áno. Za chrbtom vám ticho plačú rodičia, a nikdy sa nevie presne určiť či je to od smútku že odchádzate z domu, alebo zo šťastia že ste našli svoju spriaznenú dušu. Výjdete von kde vás čaká Nespočetné množstvo gratulácií od ľudí, ktorým na vás záleží. Nasadáte do auta, dáte si spoločnú selfie a idete na miesto zábavy. Všetci vás tam už čakajú v dobrej nálade kým spravíte všetkým tak známe zvyky. Prenesiete si už svoju manželku, cez prah dverí a oslava sa môže začať. Všetko ostatné už prebieha ako v zrýchlenom filme. Zabávate sa a tancujete s rodinou a vašimi blízkymi priateľmi. Zrazu si uvedomíte že to na čo ste sa pripravovali mesiace je už za vami. Nie všetko bolo dokonalé, ale aj tak to bol najlepší deň vášho života a vy by ste si to nikdy lepšie nevysnívali.
K svadbe samozrejme neodmysliteľne patria aj dary. Väčšinou sa stále darujú také isté dary, ako torta či peniaze, no ak chcete darovať niečo originálne a neopozerané radi vám dáme nejaké typy.   
Väčšinou to ženy prežívajú o niečo viac ako muži. Predsa len o tom snívajú už od detsva, kedy sa aj so svojimi kamarátkami hrali na ženícha, nevestu, oddávajúceho a družičky. Majú premyslený každý detail, ešte pred tým ako stretnú svojho vyvoleného. Preto aj v tento deň sa pripravujú omnoho dlhšie ako ženích. Kozmetička, kaderníčka a komplikované šaty do ktorých ich väčšinou musí obliekať aspoň päť ďalších ľudí. Preto ak chcete niečo originálne a neopozerané pre nevestu je skvelé darovať jej napríklad wellnes alebo masáž pred týmto dňom, kedy jej stresy už vrcholia. Určite uvíta odreagovanie a oddych napríklad so svojimi najbližšími kamarátkami- družičkami alebo posledné chvíle s mamou ako slobodné dievča. k tomu sa viaže napríklad aj manikúra a pedikúra. Môžete budúcu nevestu prekvapiť poukážkou do salónu, kde sa postarajú o jej nechty a spravia z nej dokonalú nevestu od hlavy po päty. Veď predsa detaily vytvárajú celok.
Ak chcete kúpiť niečo čo im vydrží celý život, niečo hmotné čo budú mať ako pamiatku na ich výnimočný deň tak aj tu je niekoľko možností ako ísť týmto smerom. Podľa nás jeden z takýchto darčekov, ktorý je navyše aj veľmi osobný, je určite niečo ručne vyrobené. Zaručene to bude originálne, keďže ste to svojpomocne vyrobili a môžete si to spraviť podľa vlastnej fantázie a schopností. Skvele funguje napríklad fotoalbum. Obal môžete navrhnúť tak že tam dáte všetky dôležité veci, nakreslíte rôzne premety a prilepíte malé spomienkové predmety novomanželov. Jednoducho je to len o tom ako ich poznáte. Môžete tam napísať rôzne hlášky či asociácie k nejakým vtipným situáciám, ktoré ste spolu zažili. Ide o to aby keď sa naň pozrú hneď vedeli že je od vás a že je robený zo srdca. Do vnútra samozrejme môžete dať fotky manželov, od začiatku chodenia až po zásnuby.
Manželstvom nekončí romantika a určite by nemali končiť ani klasické romantické randenia, na ktoré si už v manželskom živote ťažšie nájdete čas. Domácnosť, práca a neskôr aj dieťa vás naplno zahltia a úplne vyčerpajú. Preto aby manželia, a ich vzťah, neupadli do stereotypu je skvelé vyrobiť krabičku „nápadov na rande“. Jednoducho obalíte menšiu krabičku do pekného baliaceho papiera, zrolujete papieriky s nápadmi a zaviažete ich mašľou. Môžete dať 52 papierikov. Tak si  každý týždeň v roku vyžrebujú jeden papierik a hor sa na rande. Môžu zažiť piknik pod mesačným svetlo, romantickú večeru v malej a útulnej reštaurácií, bozk pod ohňostrojom, písanie abecedného zoznamu vlastností toho druhého, dezert na zadnom sedadle auta s množstvom vankúšov či súťaž v púšťaní papierových lietadiel.
Veľmi krásnym symbolickým darčekom je sadenica stromu, hodí každému páru ktorý má rodinný dom, chatu alebo aspoň záhradku. Ak dobre poznáte novomanželov tak je skvelý ovocný strom podľa ich chutí alebo strom podľa symboliky k ich vzťahu. Tento darček im bude pripomínať vás aj ich výnimočný deň po ďalších nasledujúcich niekoľko rokov a generácií. Na ovocí si môžu pochutnávať ešte aj ich deti, vnúčatá a pravnúčatá.
Darčeky ktoré asi poznáte sú spoločné predmety, ktoré ukazujú že manželia patria k sebe. No aj takéto typy darčekov sa dajú poňať originálne a netradične. Skvelým nápadom sú napríklad tabuľové tričká alebo hrnčeky. Na hrnčeky si môžu písať pekné odkazy pri raňajkách a na tričká vtipné nápisy keď idú niekam spolu von do spoločnosti.
Keďže sa hovorí že po manželstve začína takzvaný „papučový život“ pre manželov, vtipným a originálnym darčekom sú ladiace papuče. Pre nevestu sa hodia papuče s červenými srdiečkami a pre manžela s modrými srdiečkami. K týmto papučovým večerom môžete darovať aj spoločenskú  hru. Nikdy tým nič nemôžete pokaziť pretože spoločenské hry každý rád a obzvlášť cez chladné, zimné večery. Výber hry je na osobnej preferencií vás a páru ktorému hra poputuje.Týmto darčekom zároveň novomanželom aj pripomeniete aké je dôležité spolu tráviť čas a aktívne si ho užívať.
Ak chcete darovať manželom niečo potrebné do kuchyne ale zároveň osobné  aj tu sa dá experimentovať. Nás zaujala drevená doska na krájanie s vygravírovanými menami na nej. Samozrejme okrem mien, môžete dať vygravírovať aj nejaký citát alebo dátum svadby. Okrem toho že je naozaj potrebná, vyzerá skvelo a krásne doplní každú kuchyňu. Ďalším skvelým darčekom, do domácnosti je nová, spoločná , farebná ,originálna, ručne pomaľovaná schránka. Takýmto darčekom môžete osláviť že od tohto dňa budú zdieľať okrem domácnosti aj spoločné meno. Ak nebývajú v dome, schránka sa dá nahradiť ručne robenou drevenou menovkou na dvere do bytu. 
Možností je nespočetne veľa, stačí len trochu porozmýšľať a spojiť fantáziu spolu s tým všetkým čo viete o páre, ktorému idete kupovať darček.