Udalosti

Magazín

Zopár tipov ako prežiť cestovanie s deťmi

Zopár tipov ako prežiť cestovanie s deťmi

Ako tradične, ani tento rok sme sa snehu na cez Vianoce nedočkali. Za posledné roky sa to už stalo tradíciou, že cez tieto sviatky sme skôr mokrý od dažďa ako od snehu. Ale keď už začne padať, tak poriadne. Čomu sa tešia nie len deti ale aj milovníci zimných športov. Lyžiarske strediská sú plné ľudí z celej republiky aby sa zabavili a oddýchli si na svahu. Toto obdobie, keď je všade plno áut s lyžiarskou výstrojou na streche auta, je veľmi náročné najmä čo sa týka cestovania. A o to viac keď cestujete s malými deťmi. Radi by sme vám priniesli zopár tipov ako prežiť cestovanie s deťmi, nie len v tomto období a nezblázniť sa.
zobraziť celý článok...

Povedzte nám aký je váš priateľ a my vám prezradíme aký typ darčekov ocení.

Povedzte nám aký je váš priateľ a my vám prezradíme aký typ darčekov ocení.

Stále hľadáme pre svojich chlapov a priateľov ten TOP darček, ktorý by ich potešil. Ale čo ak parfémov, športových potrieb a náradia už majú plné skrine? Poradíme vám, čím u nich rozhodne zabodujete. Darujte im darček, ktorý je v poslednom období čím ďalej, tým viac obľúbený. Nedá sa stratiť, zničiť ani ukradnúť. Len zážitkový darček zostane navždy v spomienkach. A čo je pri jeho kúpe najväčšia pecka? Zážitkový darček vo forme poukazu platí zväčša 3-12 mesiacov, s možnosťou predĺženia, či výmeny za akýkoľvek iný zážitok. Ak aj neviete, čo by sa mu tak mohlo páčiť skúste prezradiť jeho povahu a my vám načrtneme, akým zážitkom by ste mu mohli spraviť radosť.
zobraziť celý článok...

Vianoce až v Januári?

Vianoce až v Januári?

Veľká väčšina pravoslávnych veriacich na Slovensku slávi Vianoce 6. januára. Juliánskym kalendárom, ktorý je v porovnaní s naším gregoriánskym posunutý presne o 13 dní, sa na Slovensku riadi skoro celá prešovská eparchia. Eparchia je súbor náboženských obcí Pravoslávnej cirkvi. Najviac takýchto cirkevných obcí je na severovýchode slovenska a pri Ukrajinských hraniciach - v okresoch Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce a Snina. Na Slovensku je zhruba 200 pravoslávnych cirkevných obcí, z toho asi tri štvrtiny slávia Vianoce 6. Januára. Zaujímavé nie?
zobraziť celý článok...

4 darčeky ktoré určite potešia milovníkov vína

4 darčeky ktoré určite potešia milovníkov vína

Určite máte vo svojom blízkom okolí človeka, ktorému sa zapáčilo víno natoľko že mu neváha ,,zasvätiť,, celý svoj život či už ako amatér alebo profesionál. V dnešnom článku vám dáme tipy na štyri skvelé darčeky ktoré zaiste potešia každého vinára alebo milovníka tohto skvelého nápoja. Nie sú to žiadne hlúpe nevyužiteľné darčeky ale praktické veci ktoré sa hodia buď do domácnosti alebo zážitkové darčeky ktoré sú často krát lepšie ako tie hmotné. Darovať zážitkový darček je veľmi vhodné vtedy, keď sme si stí že tých hmotných má náš budúci obdarovaný tak akurát primerane dosť. Poďme si ich teda všetky vymenovať.
zobraziť celý článok...

5 dôvodov, prečo umiestniť nástenku do vašej izby či pracovne.

5 dôvodov, prečo umiestniť nástenku do vašej izby či pracovne.

Možno si to niekedy ani neuvedomujeme ale veci či predmety ktorými sa obklopujeme veľmi zásadným spôsobom ovplyvňujú náš život. Dnes by som vám chcel v tomto článku uviesť 5 rozumných dôvodov, prečo by ste si mali do blízkosti svojho pracoviska alebo kancelárie či izby umiestniť praktickú nástenku, pomocou ktorej si budete vedieť presne zorganizovať svoje pracovné či školské povinnosti a zároveň si nezahádzať svoj stôl papierikmi a organizérmi. Myslím si že na žiadnom stole nie je dosť voľného miesta na všetky potrebné veci ktoré sú nevyhnutné k vašemu podnikaniu či práci.
zobraziť celý článok...

Svet kabeliek je čarovný: Poradíme vám ako si správne vybrať

Svet kabeliek je čarovný: Poradíme vám ako si správne vybrať

Už dávno neplatí, že kabelka sa musí farebným tónom presne hodiť k vašim topánkam. Ponúka to viac voľnosti, ale aj väčšie starosti. Pravdou však je, že ak vám vyhovuje zladiť kabelku s topánkami, nejde o žiadnu chybu. Ak si však k tmavohnedej kabelke obujete kráľovsky modré lodičky, rovnako nič nepokazíte. Naopak, budete pôsobiť trendy a sviežo. Táto voľnosť, za ktorú vďačíme módnym stylistom vám môže pomôcť najmä vtedy, keď si k vášmu otufitu plánujete vziať výraznú kabelku.
zobraziť celý článok...

Rady ako osláviť Silvester s rodinou

Rady ako osláviť Silvester s rodinou

Silvester strávený s deťmi nemusí byť až taká nuda ako sa na prvý pohľad zdá. Oslavy príchodu Nového roku si mnohí rodičia dosova nenechajú pretiecť medzi prstami a dokonale tento čas využíjú na skvelú zábavu so svojimi deťmi. Na komfort pri nej si dokonale postrážia a na ábavu veľmi potrpia. Ak máte doma malé deti, nejakú časť bujarých silvestrovských večierkov a osláv budete musieť zabudnúť a mnohých vecí sa budete musieť vzdať, ale prinášame vám zároveň niekoľko skvelých tipov na skvelú zábavu s vašimi ratolesťami.
zobraziť celý článok...

Krôčik do histórie Vianočných sviatkov

Krôčik do histórie Vianočných sviatkov

Na uliciach vyhráva príjemná vianočná hudba, všade rozvoniava vôňa pečených gaštanov, vôkol nás poletuje sneh a my sme zababušení v pletenom huňatom svetri. Takto si Vianoce môžeme dnes už iba predstavovať. Realita je taká že sneh v dnešnej dobe vidíme už zriedka a keď tak, možno na konci Januára. V uliciach koledy nehrajú jemne ale hučia v nákupných centrách spolu so všelijakými reklamami na výhodné akcie tovarov. Všade sa musíte predierať pomedzi stresujúcich ľudí, ktorí ešte nemajú nakúpené darčeky, napečené koláče alebo uprataný byt. Preto vás v nasledujúcich chvíľach chceme pozvať aby ste sa na chvíľu zastavili, spomalili a začítali sa do nasledujúcich riadkov o pravej hodnote Vianoc.
zobraziť celý článok...

Dušičky alebo Halloween?

Dušičky alebo Halloween?

Keď sa povie jeseň, všetkých nás napadne to isté. Farebné lístie na stromoch, teplé svetre, všetky odtiene červenej, bordovej, oranžovej či žltej, tekvice, jablká a sviatok Všetkých svätých alebo ľudovo povedané Dušičky. Tento sviatok sa oslavuje 1.11. a pre nás Slovákov je spojený so stretnutím sa s rodinou, návštevou našich zosnulých na cintoríne a zapálení sviečok. Pre mnohých je to veľmi nostalgický deň, ktorý prežívajú v pokoji spolu so spomienkami na svojich milovaných, ktorý už nezdobia tento svet. v posledných rokoch sa však ku nám dostáva nový trendy sviatok. Halloween. Tento sviatok je známy po celom svete a vďaka globalizácií sa dostal aj k nám. Na Slovensku sa stretnete s rozličnými názormi na slávenie tohto dňa. Pre niekoho je to výmysel Američanov, ktorí sa všade snažia pretlačiť svoju kultúru a našou úlohou je chrániť si svoje slovenské tradície. No počujeme aj názor, prevažne u mladšej generácie, že je to ďalší dôvod na oslavu, kedy si navyše môžu dať na seba masku a ísť sa von beztrestne zabaviť v akomkoľvek kostýme. Nech je už váš postoj akýkoľvek, poďme sa bližšie pozrieť na pôvod tohto sviatku. Kde vlastne vznikol a prečo?
zobraziť celý článok...

Tieto 4 veci musíte urobiť aby vaša svadba bola výnimočná

Tieto 4 veci musíte urobiť aby vaša svadba bola výnimočná

V mnohých svadobných magazínoch, salónoch a agentúrach počujete že skončila svadobná sezóna. Keď sa nad tým chvíľu pozastavím, napadá ma jedna otázka. Kto určil v ako časovom rozpätí je svadobná sezóna? Veď svadby sa konajú počas celého roka a nedá sa presne povedať kedy ich je najviac. Každý mesiac prináša iné výhody a nevýhody pre to mať svadbu. Nastávajúci manželia si zvážia všetky pre a proti a vyberú ten správny mesiac. Správny mesiac pre nich. Niekto túži po bielej decembrovej svadbe a iný naopak po slnečnej, teplej augustovej svadbe. Mnohý si vyberajú dokonca konkrétny dátum, podľa určitej symboliky. Buď mali v tom dátume svadbu ich rodičia alebo jednoducho sedia k sebe párne čísla. Keď toto všetko zohľadníme, nedá sa určiť kedy ,a či vôbec je nejaká svadobná sezóna. preto by sme sa dnes chceli venovať celoročne aktuálnej téme. Rady a typy na svadby.
zobraziť celý článok...

Ako si vyrobiť kraslice

Ako si vyrobiť kraslice

Veľká noc je za dverami a my Slováci sme povestní tým, že k týmto sviatkom máme zaužívané mnohé tradície. Každý deň od Zeleného štvrtka má svoje zvyky, ktoré máme prebraté od našich starých mám a otcov. No asi najznámejšie symboly, ktoré nám zútulňujú naše príbytky, počas celej Veľkej noci, sú bahniatka a kraslice. Kraslice sú symbolom jari a Veľkej noci po celom svete. Ich pôvod siaha až do čias Mezopotámie. Kraslice si môžete kúpiť užmozdobené ale podľa nás, je väčšia zábava spraviť si kraslice doma s vašimi blízkymi. Pre mnohých to zároveň aj znamená oddych a prejavenie kreativity. No ak ste sa prvý krát tento rok rozhodli že idete vytvárať kraslice, a neviete ako na to, radi vám ukážeme zopár overených ale aj originálnych techník . Určite sa pri tom zabavíte s celou rodinou, a zároveň sa u vás doma v tomto nie úplne jarnom počasí ,oteplí a rozžiari. Základom je spraviť si výfuky alebo výdušky z vajíčok.
zobraziť celý článok...

Príbeh veľkonočných čokoládových vajíčok

Príbeh veľkonočných čokoládových vajíčok

Vajcia ako veľkonočné darčeky. Najstaršie veľkonočné vajíčka boli slepačie alebo kačacie vajcia zdobené doma v jasných farbách s prírodným farbivom a dreveným uhlím. Pravoslávni kresťania a mnohé kultúry naďalej farbia škrupinky veľkonočných vajíčok, často ich zdobia kvetmi. 17. a 18. storočie odštartovalo výrobu hračiek v tvare vajec, ktoré sa deťom darovali na Veľkú noc. Konečnými veľkonočnými darčekmi v tvare vajca boli báječné výtvory vyrobené zo zata a zamatu v 19. storočí aj pre ruského cára, teraz sú to vzácne diela umiestnené v múzeu.
zobraziť celý článok...

123