Udalosti

Blog Dáme Darček

5 druhov zeleniny ktoré si vypestujete aj na balkóne

5 druhov zeleniny ktoré si vypestujete aj na balkóne

5 druhov zeleniny ktorú si vypestujete aj na balkóne.
Konečne je tu jar a s ňou vám prinášame zopár tipov na vypestovanie vlastnej zeleninky. Už dávno zahradkárčenie a pestovanie nie je nutná vec k prežitiu a zaobstarania si potravy ale v dnešnej dobe je to forma relaxu a sebarealizácie. Ak máte na svojom balkóne aspoň meter štvorcový voľného miesta tak neváhajte. V črepníku, vedierku, či v debničke do ktorej vložíte trochu zeminy dokážete vypestovať zopár strapcov cherry rajčiniek či niekoľko strúčikov hrášku. Pýtate sa oplatí sa mi to? Pre radosť a pocit z vlastnoručne vypestovanej zeleninky určite.

zobraziť celý článok...

15 druhov operencov, ktoré ste už určite videli vo svojej záhrade.

15 druhov operencov, ktoré ste už určite videli vo svojej záhrade.

Máme tu jar, obdobie zrodu nového života a prebúdzania sa prírody. V tomto článku by sme si predstavili niekoľko druhov malých operencov a spevavcov ktoré ste už určite niekedy videli vo svojej záhrade alebo pri vašich jarných prechádzkach prírodou. A aj keď ste si ich možno niekedy nevšimli pohľadom, verím že ich spev a štebot vaše uši určite počuli. Predstavíme vám 15 druhov vtáčat ktoré sú u nás na celom slovensku pomerne hojne zastúpené. Tak poďme nato.

zobraziť celý článok...

Prišla Jar

Prišla Jar

Stále častejšie a častejšie môžeme vidieť vykukujúce slnečné lúče. Popri cestách už narazíte na rozkvitnutý zlatý dážď alebo snieženky. Na uliciach stoja stánky, kde predávajú narcisy a tulipány. Dlhé zimné večery sa skracujú a keď ráno vstávame do práce, už sa nezobúdzame do tmy. Všetko toto nám indikuje že vstupujeme do nového ročného obdobia. Jar je už tu.
zobraziť celý článok...

Fašiangy - kus histórie

Fašiangy - kus histórie

Bujará zábava, fašiangové sprievody, uvoľnené spoločenské konvencie, bláznivé masky, vôňa zabíjačkových špecialít a smažených šišiek, sýte jedlá, sladké pokušenia a občas i voľnejšie mravy. Toto všetko sú slová, ktoré keď počujeme okamžite si ich spájame s fašiangami. Dnes toto obdobie berieme hlavne ako obdobie prechodu od zimy k jari. No korene fašiangových zvykov siahajú veľa rokov do našej minulosti a pre našich predkov to znamenalo omnoho viac.
zobraziť celý článok...

Single Valentín alebo tipy pre nezadaných ľudí na Valentína

Single Valentín alebo tipy pre nezadaných ľudí na Valentína

Si single a unavujú ta všade prítomné srdiečka a rozhovory o tom čo kto kúpi svojmu partnerovi? Kde na akom príjemnom a výnimočnom mieste ho strávia? Ak áno, a ty si si doteraz myslel že sa zavrieš doma a budeš ho ignorovať my ti ponúkame zopár tipov, prežiť Valentín inak. Pripomeň si že Valentín je o láske a „sebaláska“ je kľúčom ku všetkým ostatným láskam. Preto tento deň preži výnimočne a dopraj si.
zobraziť celý článok...

Rozlúčka so slobodou

Rozlúčka so slobodou

Rozlúčka so slobodou. Tento pojem, už v dnešnej dobe nie je hádam nikomu z nás cudzí. Jemne americká tradícia, sa teší veľkej obľube už aj u nás v Európe, Slovensko nevynímajúc. Najlepšie na tom všetko je že k tomu aby ste niečo takéto pripavili nepotrebujete v ruke držať príručku „Ako správne pripraviť rozlúčku so slobodou.“ Môžete ju pripraviť ako len vy chcete, kde len chcete a s kým len chcete. Jediná vec ktorú naozaj potrebujete pre jej úspech, je dôkladné naplánovanie. No čo ak práve vás vaša kamarátka alebo sestra ktorá sa ide vydávať, poverila úlohou pripraviť jej noc, na ktorú nikdy nezabudne no vy ste organizovanie nikdy nemali v krvi? Plánovať nejakú akciu, nie je pre každého samozrejmosť a nie každý si stým vie rady. Preto vám prinášame zopár tipov kde začať a ako začať.
zobraziť celý článok...