Udalosti
5/5

Blíži sa Valentín. Už máte ten správny darček?

  • Pridané: 18.01.2018   |   4 čítaní / zobrazení

Len čo za sebou zavrú dvere vianočné sviatky a my skryjeme posledné ozdoby a odložíme baliaci papier so sobmi, už je tu ďalší skvelý sviatok, ktorý nás nabáda obdarovať svojich milovaných. Obzvlášť mladé ženy sa nedočkavo tešia, aby prekvapili svojho drahého plyšovým mackom, Valentínkou či šperkom, ktorý má vyjadrovať nehynúcu lásku, a ktorý každého muža naozaj z srdca poteší. Iba žeby nie.  

Na oplátku zas dámy očakávajú kyticu ruží a nežné vyznanie lásky. Muži sú však darcovia pomerne praktickí a obvykle svoju polovičku prekvapia drobnou technickou vymoženosťou či najobyčajnejšou čokoládou. Skrátka darom, ktorí s fantáziou a zamilovanosťou nemá nič spoločné. Sklamané tak bývajú obe strany a pekný večer sa obvykle skončí hádkou a slzami. 

Takto to však nemusí byť. Veď Valentín je sviatok zamilovaných, ktorý je predurčený na pekné a romantické spomienky. Správny darček ho má len doplniť a napomôcť k celkovej príjemnej atmosfére.  

Dary nemusia byť drahé. Tie valentínske by dokonca ani byť nemali (pokiaľ sa nechystáte darovať snubný prsteň, tu platí opačné pravidlo). Naopak, zamerajte sa na dobrý nápad. Ak máte talent na varenie a v kuchyni sa meníte na Jamieho Olieviera, pripravte dobrú večeru. Chýbať nesmie ani dezert, pretože láska je predsa sladká záležitosť.  

Svoju polovičku potom obdarujte príjemnou vonnou sviečkou či aromalampou, ktorou si spoločne zútulníte krásne prestretý stôl. Takýto darček spoločne s podareným kuchárskym výtvorom rozcíti srdce aj toho najpraktickejšieho muža. Váhate, čo na špeciálny večer navariť? 

Láska ide cez žalúdok 

Určite neurobíte chybu, ak siahnete po nápadoch z talianskej kuchyne. Sú rýchle, jednoduché a ani menej skúsený kuchár sa nemusí báť fiaska. Čo takto uvariť cestoviny v tvare srdca s paradajkovou omáčkou, a ako dezert ponúknuť vlastnoručne pripravené tiramisu? Trošku náročnejší recept, za ktorý však zožnete veľkú pochvalu. 

Pri príprave večere nezabúdajte ani na drobnosti: elegantný obrus a tematické obrúsky, konfety a lupene ruží. Krásne vyzerajúci stôl zvyšuje chuť do jedla, a ak je váš partner špecialista na detaily, určite získate body navyše. 

Dôležité je, aby ste stihli v kuchyni po dokončení večere aj upratať. Prekvapiť partnera horou neumytých riadov a pripáleným hrncom môže vaše romantické úmysly rýchlo prekaziť. 

Nápad, ktorý nestojí nič 

Možno vy aj vaša polovička dlho pracujete, máte práve náročné obdobie, alebo pri množstve povinností nemáte na oslavy čas. Nájdite si však aspoň chvíľku, hoci aj neskoro večer a venujte sa jeden druhému. Nemusíte robiť nič špeciálne. Spoločný kúpeľ, stlmené svetla, sviečka a vaňa plná peny urobia tú správnu atmosféru a pekný večer sa môže začať. 

Ak nechcete na nežné kopčeky obláčikov minúť celú zásobu obľúbenej kúpeľovej peny, obdarujte polovičku bombou do kúpeľa, a hneď ju aj vyskúšajte. Spravíte jej radosť, pretože ste na ňu napriek hektickému obdobiu mysleli, a kúpeľ bude oveľa príjemnejší a zábavnejší. Ak potrebujete obaja zrelaxovať, zvoľte si vôňu levandule či ruže. Ak naopak chystáte ďalší program, vyskúšajte povzbudivé účinky zeleného čaju. 

Praktickí muži verzus romantické ženy 

Muži a ženy sa v radosti z darov líšia. To však neznamená, že ich príjemné prekvapenie nepoteší. Ak máte doma partnera, ktorý dáva prednosť športu pred poéziou a viac ako vôňa kvetín ho poteší motorový olej, neobávajte sa. Pre každého muža je dôležité vedieť, že naňho jeho partnerka myslí a chce mu urobiť radosť. 

 Ak sa váš drahý po zobudení nezaobíde bez šálky rannej kávy, spravte mu valentínske ráno aspoň trochu výnimočné. Pripravte mu obľúbenú kávu sama do špeciálnej šálky (zopár srdiečok mu napovie, že dnes je Valentín, ak na to náhodou zabudol a nestihol kúpiť darček). Nech je taká, ako ju má rád a nech vie, že vy to viete. 

Mnohí muži majú opačný problém. Ich partnerka je romantická, kreatívna duša, ktorá miluje dostávanie a rozdávanie darčekov, a pri ktorej sa kakaždým netrápia. Ak máte doma nežnú vílu, ktorá miluje kvety, nosí volánové sukne a obdivuje starožitný nábytok, venujte jej darček, ktorý doplní jej životný štýl (akokoľvek sa vám zdá zbytočný).  

Čo takto venovať priateľke rozkošný budík v tvare srdca a zašepkať jej pri tom, že s ňou čas beží inak? Alebo ju obdarovať rámikom na fotografie v retro štýle a pripomenúť jej tak vaše najkrajšie spomienky?  

Ak vaša priateľka miluje drobnosti a poličku má plnú spomienkových predmetov, prekvapte ju červeným zvončekom lásky, ktorým vám vždy môže dať najavo, že jej chýba objatie či bozk. Prakticky zmýšľajúcim mužom sa tieto dary možno nezdajú potrebné, svoju polovičku si však prejavom sentimentálnej lásky ľahko omotajú okolo prsta. 

Valentín po celý rok 

Vzájomné obdarúvanie patrí do každého vzťahu. Darovať môžeme nielen darčeky, ale aj spoločný čas, zopár láskavých slov, objatie a povzbudenie. Nezabúdajte, že pre váš vzťah fajn nájsť si chvíľku len pre seba. Ak sa celý rok naháňate za prácou, školou alebo časom s priateľmi, taký romanticý večer môže padnúť vhod. A nemusí to byť len na Valentína.
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár